Masz jakieś pytania? Oddzwonimy!

Podwarszawskie miejscowości przyciągają!

2020-02-10

Warszawa, a także jej okolice, są uważane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Szeroka gama dostępnych punktów handlowych i usługowych, siedziby największych korporacji oraz doskonałe połączenia komunikacyjne, decydują o popularności tego regionu. Coraz więcej ludzi szuka jednak wytchnienia od zgiełku dużego miasta, nie rezygnując jednocześnie z jego zalet. Odpowiedzią na ich dylemat są zielone, atrakcyjne, dobrze skomunikowane podwarszawskie miejscowości, w których życie toczy się wolniej.

Warszawski zgiełk – czy można od niego uciec?

Tętniąca życiem, zabiegana, zatłoczona Warszawa, oferuje ogromne możliwości, jednak ma to swoją cenę. Nietrudno znaleźć tu zatrudnienie i wpaść w nieustający pęd, jednak co
z wypoczynkiem? Ten problem doskwiera szczególnie rodzinom z małymi dziećmi, jednak trend poszukiwania spokojnego miejsca do życia w zgodzie z naturą utrzymuje się również wśród osób młodych oraz seniorów. Wybierają oni małe, podmiejskie miejscowości. Szczególną popularnością cieszą się te doskonale skomunikowane z Warszawą, np. na linii kolejki SKM. Należy do nich m.in. Pruszków.

Komunikacja, czyli kilka słów o dojazdach

Życie pod miastem może kojarzyć się z uciążliwymi, czasochłonnymi dojazdami. Niesłusznie! Sprawdziliśmy połączenia komunikacyjne, jednej z najpopularniejszych podwarszawskich miejscowości – Pruszkowa. Okazuje się, że komfortowy dojazd klimatyzowaną kolejką SKM do Śródmieścia to niecałe 30 minut. Wybierając auto, do celu dojedziemy nowoczesną trasą szybkiego ruchu. Czas? Niecałe 20 minut na Mokotów, a korek pojawia się dopiero przy zjeździe z trasy, czyli już w samej Warszawie. Codzienne dojazdy z Pruszkowa są szybkie
i wygodne, zdecydowanie przebijając te, które musielibyśmy pokonywać mieszkając np. na Wawrze lub Tarchominie.

Podmiejska sielanka na skraju Warszawy

Niewątpliwie, życie na obrzeżach miasta jest spokojniejsze niż w jego obrębie. Mieszkańcy Pruszkowa cieszą się jednak wieloma terenami rekreacyjnymi, nie rezygnując z przyjemności takich jak wizyta w dobrej restauracji czy kinie. Oferta ciekawych aktywności jest znacznie dłuższa! Sprawia to, że życie pod Warszawą niemal niczym nie ustępuje mieszkaniu w centrum miasta, oferując w zamian znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

           

 

BIURO SPRZEDAŻY:
ul. Gogolińska 9 | Mysiadło
05-500 Piaseczno
Pon. - Pt. w godzinach 09:00 - 17:00
SOFFIA SP. Z O.O. SP. K.
ul. F. Klimczaka 17/80
Potrzebujesz więcej informacji?
Pole obowiązkowe